ΒΙΝΤΕΟ: Ματσάρα με 6 γκολ και φινάλε θρίλερ στο Σασουόλο-Τορίνο

Ένα ματς το οποίο μέχρι το 77′ ήταν 1-1 και δεν είχε τρομερές συγκινήσεις, θα μείνει στην ιστορία για το απίστευτο φινάλε του!

Σασουόλο και Τορίνο ήρθαν ισόπαλες με σκορ 3-3, για την 5η αγωνιστική της Serie A, ενώ στο τελευταίο 20λεπτο επετεύχθησαν 4 γκολ! Στο 77′ και το 79′ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα ασφαλείας με τα γκολ των Μπελότι και Λούκιτς, αλλά η γηπεδούχος και αήττητη Σασουόλο είχε άμεση απάντηση!

Το 2-3 έγινε στο 84′ με σκόρερ τον Κίρικες, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Καπούτο ισοφάρισε στο τελικό 3-3. Αυτό το αποτέλεσμα, έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση, είναι υπερπολύτιμος για τη Σασουόλο. Καθώς έμεινε αήττητη μετά από 5 αγωνιστικές, ενώ βρίσκεται στη 2η θέση της Serie A με 11 βαθμούς. Μόλις έναν λιγότερο από την πρωτοπόρο Μίλαν (έχουν ένα ματς λιγότερο οι «ροσονέρι»)!

Από την άλλη η Τορίνο έχασε τεράστια ευκαιρία να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Καθώς μετά από 4 αγώνες έχει μόλις 1 βαθμό και είναι ουραγός μαζί με την Κροτόνε.