Ελπίζει η Μαγιόρκα με τον θρίαμβο επί της Θέλτα - ΒΙΝΤΕΟ

Η Μαγιόρκα έπαιζε ένα από τα «τελευταία της χαρτιά» για να κρατηθεί «ζωντανή» στη μάχη της παραμονής και τα κατάφερε με άκρως εμφατικό τρόπο.

Η επίθεσή της «έβγαζε φωτιές» και από το πρώτο μέρος κιόλας είχε ουσιαστικά «καθαρίσει» την αναμέτρηση απέναντι στην Θέλτα, την οποία διέλυσε με 5-1, στην πρεμιέρα της 33ης αγωνιστικής της  LaLiga. Οι «νησιώτες» με το «τρίποντο» αυτό πλησίασαν στο -5 από την αντίπαλο, πέντε... στροφές πριν από το φινάλε του πρωταθλήματος και δικαιολογημένα ελπίζουν...

Ο δρόμος για τον θρίαμβο των γηπεδούχων άνοιξε στο 13΄ με το πέναλτι του Μπούντιμιρ, στο 27΄ ο Κολομβιανός, Κούτσο «έγραψε» το 2-0 και πέντε λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου μέρους, ο Πόθο ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. Με το... καλημέρα στο β΄ μέρος η ομάδα του Βίγκο μείωσε με το πέναλτι του Άσπας, αλλά μέσα σε 8 λεπτά στη συνέχεια δέχτηκε άλλα δύο γκολ και τα πάντα είχαν τελειώσει.