Quantcast

Nations League: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Η Κροατία ήταν η μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής

Η Κροατία ήταν η μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (τελευταίας) των ομίλων του Nations League:

League A

1ος όμιλος

Δανία-Γαλλία 2-0

Αυστρία-Κροατία 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Κροατία 13 -- ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4 --

Δανία 12

Γαλλία 5

Αυστρία 4 -- ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B

2ος όμιλος

Πορτογαλία-Ισπανία 27/9 (21:45)

Ελβετία-Τσεχία 27/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Πορτογαλία 10

Ισπανία 8

Ελβετία 6

Τσεχία 4

3ος όμιλος

Ουγγαρία-Ιταλία 26/9 (21:45)

Αγγλία-Γερμανία 26/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Ουγγαρία 10

Ιταλία 8

Γερμανία 6

Αγγλία 2

4ος όμιλος

Ουαλία-Πολωνία 0-1

Ολλανδία-Βέλγιο 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ολλανδία 16 -- ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4 --

Βέλγιο 10

Πολωνία 7

Ουαλία 1 -- ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B --

League B

1ος όμιλος

Ιρλανδία-Αρμενία 27/9 (21:45)

Ουκρανία-Σκωτία 27/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Σκωτία 12

Ουκρανία 10

Ιρλανδία 4

Αρμενία 3

Φάση από τον αγώνα Δανία - Γαλλία

2ος όμιλος

Αλβανία-Ισλανδία 27/9 (21:45)

Ρωσία*-Ισραήλ Ματαιώθηκε

* Η Ρωσία δεν θα μετάσχει στον 2ο όμιλο της League B και θα καταταγεί τέταρτη στο γκρουπ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ισραήλ 8 -4αγ. --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE A--

Ισλανδία 3 -3αγ.

Αλβανία 1 -3αγ.

Ρωσία* 0 -0αγ. --ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C--

3ος όμιλος

Ρουμανία-Βοσνία 26/9 (21:45)

Μαυροβούνιο-Φινλανδία 26/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Βοσνία 11 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE A--

Μαυροβούνιο 7

Φινλανδία 5

Ρουμανία 4

4ος όμιλος

Νορβηγία-Σερβία 27/9 (21:45)

Σουηδία-Σλοβενία 27/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Νορβηγία 10

Σερβία 10

Σλοβενία 5

Σουηδία 3

League C

1ος όμιλος

Νησιά Φαρόε-Τουρκία 2-1

Λουξεμβούργο-Λιθουανία 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Τουρκία 13 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B--

Λουξεμβούργο 11

Νησιά Φαρόε 8

Λιθουανία 1 -- ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE D--

2ος όμιλος

Κόσοβο-Κύπρος 27/9 (21:45)

ΕΛΛΑΔΑ-Βόρεια Ιρλανδία 27/9 (21:45)

Φάση από τον αγώνα Ολλανδία- Βέλγιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

ΕΛΛΑΔΑ 12 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B--

Κόσοβο 6

Β. Ιρλανδία 5

Κύπρος 5

3ος όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Καζακστάν 3-0

Σλοβακία-Λευκορωσία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Καζακστάν 13 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B--

Αζερμπαϊτζάν 10

Σλοβακία 7

Λευκορωσία 3 --ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE D--

4ος όμιλος

Γιβραλτάρ-Γεωργία 26/9 (21:45)

Β. Μακεδονία-Βουλγαρία 26/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (5 αγ.)

Γεωργία 13 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B--

Β. Μακεδονία 7

Βουλγαρία 6

Γιβραλτάρ 1 --ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE D--

League D

1ος όμιλος

Μολδαβία-Λιχτενστάιν 2-0

Ανδόρα-Λετονία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Λετονία 13 --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C

Μολδαβία 13

Ανδόρα 7

Λιχτενστάιν 0

2ος όμιλος

Σαν Μαρίνο-Εσθονία 26/9 (21:45)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εσθονία 9 -3αγ. --ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C--

Μάλτα 6 -4αγ.

Σαν Μαρίνο 0 -3αγ.