ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 53-38 (Ημίχρονο)

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ αντιμετωπίζει την ΤΣΣΚΑ Μόσχας εκτός έδρας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της EuroLeague.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγήθηκε με 31-22, αν και βρήκε αντίσταση από το «τριφύλλι» στα πρώτα λεπτά. Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγείται με 53-58 του Παναθηναϊκού.

Οι «πράσινοι» ταξίδεψαν στην Ρωσία χωρίς τον Ιωάννη Παπαπέτρου, ο οποίος ταλαιπωρείται από γρίπη.

Αντίθετα κανονικά ταξίδεψε ο Γιώργος Παπαγιάννης, ο οποίος ωστόσο αντιμετωπίζει ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού.

Απουσίες της τελευταίας στιγμής στην ΤΣΣΚΑ, καθώς εκτός από τον Σενγκέλια δεν αγωνίζονται ακόμη οι Φόιγκτμαν και Χάκετ.

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας απουσιάζει επίσης ο Τορνίκε Σενγκέλια

Διαιτητές του αγώνα είναι οι Μιγκέλ Άνχελ Πέρεθ, Μιλοβόγιε Γιόβτσιτς και Μίλαν Νέντοβιτς