Ζορίστηκε, αλλά νίκησε η ΑΕΚ

Ο Πανιώνιος ήταν ανταγωνιστικός στο ΟΑΚΑ, αλλά η ΑΕΚ ήταν καλύτερη και πήρε τη νίκη με  73-62. Σόου από τον Βινς Χάντερ με 24 πόντους και 10 ριμπάουντ, εξαιρετικός και ο Λαρεντζάκης με 12 πόντους και 7 ασίστ.

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα τριών πόντων μετά από την πρώτη περίοδο (24-21), ο Πανιώνιος έμεινε σε απόσταση αναπνοής στο ημίχρονο (37-37), όμως δεν βρήκε λύσεις στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην άμυνα της «Ένωσης», η οποία τον περιόρισε στους 13 πόντους σε τρίτη και τέταρτη περίοδο.

Στην απέναντι πλευρά η ΑΕΚ ήταν άστοχη από μακριά (4/17 τρίποντα), αλλά αρκετά ομαδική (22 ασίστ, 12 λάθη) για να λυγίσει τον αντίπαλο της σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από αστοχία (39% εντός πεδιάς η ΑΕΚ, 38% ο Πανιώνιος).

Για τους νεοσμυρνιώτες ο Μπέρι χρειάστηκε 19 σουτ για να πετύχει 15 πόντους, ο Ντόρσεϊ είχε νταμπλ-νταμπλ με 11 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ, ενώ θετικός ήταν και ο Τέιλορ με 11 πόντους και 5 ριμπάουντ.