ΝΒΑ: Εξωπραγματικός Βανβλίτ με 54 πόντους και εύκολα οι Ράπτορς στο Ορλάντο - ΒΙΝΤΕΟ

Τρομερά πράγματα από τον Φρεντ Βανβλίτ. Με 54 πόντους και 11 στα 14 τρίποντα οι Ράπτορς πέρασαν από το Ορλάντο με 123-108 απέναντι στους Μάτζικ.

Στο πρώτο ημίχρονο είχε 28 πόντους και πέτυχε άλλους 26 στο δεύτερο, με τους Ράπτορς να «καθαρίζουν» το ματς από την τρίτη περίοδο, όταν και είχαν πάρει ένα προβάδισμα 14 πόντων.

Για τους Μάτζικ ο Βούτσεβιτς είχε 21 πόντους, όσους και ο Φουρνιέ.

Ένα άλλο αποτέλεσμα που ξεχώρισε ήταν και η νίκη των Σέλτικς απέναντι στους Ουόριορς. Ο Τέιτουμ έκανε μια αρκετά καλή εμφάνιση και η ομάδα της Βοστόνης πήρε μια μεγάλη νίκη απέναντι στο Γκόλντεν Στέιτ με 111-107.

Ο άσος των Σέλτικς πέτυχε 27 πόντους και κατέβασε 9 ριμπάουντ. Ωστόσο, δεν ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Αυτός ήταν ο Στεφ Κάρι, ο οποίος ήταν καταπληκτικός, έχοντας 38 πόντους, 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα.