Αντιδράσεις στα social media από την «επαναστατική» ατάκα της Τάνιας Τσανακλίδου.
Η Τάνια Τσανακλίδου προκάλεσε ποικίλες αντιδράσεις στη συναυλία- διαμαρτυρία των καλλιτεχνών για τα πτυχία τους με την ατάκα «θα σας φάμε» την οποία φώναξε στο συγκεντρωμένο πλήθος, τελειώνοντας ένα τραγούδι.
Η Έλενα Ακρίτα, μέσω του λογαριασμού της στο Facebook, έσπευσε να υπερασπιστεί την τραγουδίστρια, γράφοντας: «Έλα τώρα που θα πιάσετε την Τάνια στο στόμα σας. Έλα τώρα. Όταν εσείς τρώγατε μακαρόνια με κιμά, εμείς κοιμόμαστε στο πάτωμα και κλείναμε τα μάτια».
Δείτε το βίντεο:
Ναι ρε Τάνια Τσανακλίδου «Θα τους φάμε», ήρθε η ώρα τους !!! Θεάρα @TTsanaklidou??????Respect ?????? pic.twitter.com/FD2jsNbLFJ
— Πεν Νταλαούρα (@ntalaoura) February 11, 2023
Ορισμένες από τις αντιδράσεις στα social media
"Θα τους φάμε"!
"Ελπίζω σε μια εξέγερση που δεν θα είναι ούτε αναίμακτη ούτε πολιτισμένη, αλλά άγρια"!
Στο πρόσωπό της φαίνεται το μίσος.
Στα λόγια της ο διχασμός.
Τάνια Τσανακλίδου : Ελληνίδα "προοδευτικιά" αριστερή καλλιτέχνιδα, εν έτει 2023.
Να τη χαίρεστε. pic.twitter.com/VhH75qwPwC
— Zoder (@__darcelX__) February 11, 2023
Ποιους θα φας μωρή φασίστω; Έχουμε δημοκρατία & θα μιλήσει η ψήφος, δεν είμαστε στην εποχή του Γράμμου. Που είστε έτοιμοι ανά πάσα στιγμή για εμφύλιο & δεν μπορείτε να κρύψετε τα σαδιστικά-κανιβαλιστικά σας ένστικτα προς τους πολιτικούς αντιπάλους σας. #εθνικο_θεατρο#Τσανακλιδουpic.twitter.com/3QHDNrNF84
— Theo the GReat (@Theo_the_GR) February 13, 2023
Ανοίγω το twitter και το πρώτο που βλέπω είναι οι φάτσες των Πολάκη - Τσανακλίδου. Fake οργή, πολλαπλασιασμένη και πλαισιωμένη από την πεποίθηση ότι ιδρώνουν περισσότερο την φανέλα για μας, που ζούμε σε μία πλάνη. Σταθερό και αιώνιο σοσιαλφασιστικό κλύσμα με το ζόρι. Βαρέθηκα.
— the elf at bay (@theelfatbay) February 12, 2023
Να γελάσουμε λίγο όσο προλαβαίνουμε, πριν ανέβουν στα βουνά και μας σφάξουν με τα κονσερβοκούτια οι επαναστάτες. Είναι και άγριοι βλέπετε και δε σηκώνουν πολλά-πολλά. #τσανακλιδουpic.twitter.com/tTYVa0ygOh
— ?????????? ?????????? (@gVGnDsLiTnrg3Jr) February 12, 2023
Η Τανια Τσανακλίδου ενώ ερμηνεύει από τις «Βακχες» του Ευρυπίδη ως Α(γαβ,γαβ, γαβ)γαύη το διάσημο χορικο «Σκύλες της λύσσας» pic.twitter.com/WcLCAY6H7Z
— LouellaDeVil (@MsLouellaDeVil) February 11, 2023