Για τις ανασφάλειες της και για το άγχος της να διατηρήσει τις επιτυχίες που είχε κάνει στην τηλεόραση, μίλησε η Ρένια Λουιζίδου, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή «Πάμε Δανάη».
«Πριν από 10-15 χρόνια μπορεί να αγχωνόμουν για να διατηρήσω τις επιτυχίες που είχα κάνει, τώρα είναι μόνο χαρά», είπε χαρακτηριστικά η γλυκιά ηθοποιός. Αναφορικά με την ανασφάλεια τόνισε ότι από τότε που θυμάται τον εαυτό της είναι «βουτηγμένη» σε αυτήν. Μάλιστα αποκάλυψε ότι «πέρασα τουλάχιστον δέκα χρόνια για να αισθανθώ ότι με “παίρνει” να γίνω ηθοποιός».