Στο αίτημα για debate με τον Στέφανο Κασσελάκη που υπέβαλε η Εφη Αχτσιόγλου μέσω συνέντευξής της στον ANT1, απάντησε ο έτερος υποψήφιος για την προεδρία του ΣΥΡΙΖΑ με ανάρτηση στα social media.
«Debate με τον Κ.Μητσοτάκη. Όπως εύστοχα έχει πει ο Ευκλείδης Τσακαλώτος: Εμείς είμαστε σύντροφοι, όχι αντίπαλοι. Με την Έφη η Σύγχρονη Αριστερά δε μας θέλει απέναντι, αλλά μαζί. Το «μαζί» που ζήτησαν 150.000 προοδευτικοί πολίτες στην κάλπη. Την καλώ σε κοινή περιοδεία. Να πάμε ενωμένοι στην κοινωνία» αναφέρει ο Στέφανος Κασσελάκης.
Debate με τον Κ.Μητσοτάκη.
Όπως εύστοχα έχει πει ο Ευκλείδης Τσακαλώτος: Εμείς είμαστε σύντροφοι, όχι αντίπαλοι.
Με την Έφη η Σύγχρονη Αριστερά δε μας θέλει απέναντι, αλλά μαζί. Το «μαζί» που ζήτησαν 150.000 προοδευτικοί πολίτες στην κάλπη. Την καλώ σε κοινή περιοδεία. Να πάμε…
— Stefanos Kasselakis - Στέφανος Κασσελάκης (@skasselakis) September 19, 2023